آزمایش مربیگری ATP به ریاکاری تنیس پایان داد

موراتوگلو: آزمایش مربیگری ATP به ریاکاری تنیس پایان داد


نوشته ریچارد پاگلیارو | چهارشنبه 22 ژوئن 2022

پاتریک موراتوگلو به ATP به دلیل فشار دادن به تمرینات مربیگری تبریک می گوید.

موراتوگلو، که مربی سیمونا هالپ پس از سال ها مربیگری سرنا ویلیامز است، تصمیم ATP برای اجازه مربیگری “خارج از زمین” به صورت آزمایشی را تحسین می کند و می گوید این به معنای “دیگر ریاکاری” برای این ورزش نیست.

بیشتر: ATP به مربیگری آزمایشی از ماه آینده شروع می شود

در ATP اعلام کرد که اجازه مربیگری را می دهد از صندلی های تعیین شده در غرفه ها که از هفته 11 ژوئیه 2022 شروع می شود، به عنوان بخشی از آزمایشی که نیم فصل دوم را در بر می گیرد.

این آزمایشی شامل US Open است و تا پایان فصل Nitto ATP Finals در تورین در ماه نوامبر ادامه خواهد داشت.

“به ATP برای “قانونی کردن” تمرینی که تقریباً در هر مسابقه ای برای دهه ها ادامه داشته است، تبریک می گویم. دیگر از ریاکاری خبری نیست.”

موراتوگلو در جریان باخت سرنا ویلیامز در ست های مستقیم مقابل نائومی اوزاکا، در کانون بحث های مربیگری در فینال اوپن آمریکا 2018 قرار داشت.

سرنای شماره 20 به دلیل توهین لفظی به داور صندلی، کارلوس راموس، پس از اینکه داور کهنه کار با دو اخطار به او ضربه زد، یکی به خاطر مربیگری و دیگری به دلیل شکستن راکت، به جریمه بازی دعوت شد.

موراتوگلو که توسط دوربین های کنار دادگاه در حال حرکت به جلو با هر دو دست ضبط شده بود، به ESPN گفت. پام شرایور او سعی کرد مربی ویلیامز شود، اما گفت که این رویه استاندارد برای مربیان در فینال‌های بزرگ است. موراتوگلو از تونی نادال به دلیل مربیگری مداوم از روی سکوها برای سالها یاد کرد.

موراتوگلو به همکار خود در ESPN گفت: “راستم. من مربیگری می کردم.” فکر نمی‌کنم او به من نگاه کرد، اما مانند 100 درصد مربیان در 100 درصد مسابقات. [coach].

من مربیگری می کردم، ساشا [Bajin] مربی هم بود تونی نادال مربی تک تک امتیازات است و او هرگز یک امتیاز هم نداده است [penalty]”

اعتراف مربی موراتوگلو باعث محکومیت رسانه های اجتماعی از سوی تاد وودبریج، تحلیلگر تلویزیونی تنیس و تاد وودبریج شد که آن را “ناامیدکننده” خواند که چنین مربی برجسته ای نقض مزمن یک قانون اساسی را پذیرفته است.

منتقدان معتقدند قانونی کردن مربیگری بازی را بی‌تفاوت می‌کند، سنت تنیس را به باد می‌دهد و امتیازی ناعادلانه به ستاره‌هایی می‌دهد که درآمد بیشتری کسب می‌کنند و می‌توانند هزینه پرداخت کل تیم‌های مربیگری را بپردازند، در حالی که بازیکنان جوان گاهی اوقات به سادگی نمی‌توانند هزینه‌های پرداخت یک مربی برای سفر به اطراف را بپردازند. جهان.


طرفداران ادعا می کنند که از آنجایی که مربیگری از سکوها برای سال ها در ورزش تنیس حرفه ای اتفاق می افتد، قانونی کردن آن یک تغییر عقلانی است.

Tennis Now نظر تونی نادال را درباره قانونی کردن مربیگری پرسید در کلینیکی که او در مرکز تنیس رافا نادال در مکزیک قبل از همه‌گیری میزبانی می‌کرد. تونی نادال گفت که از مربیگری از روی سکوها حمایت می کند اما با مربیگری در زمین مسابقه مخالف است.

دایی و مربی اصلی رافا نادال پذیرفت که او مکرراً از روی جعبه پشتیبانی به پادشاه خاک رس مربیگری می کرد، اما این تمرین را “عادی” خواند. تونی نادال گفت از آنجایی که می توانی در ورزشگاهی که پر از هواداران در طول مسابقه نظر می دهند، بشنوی، چرا مربی هم نمی تواند صحبت کند؟

تونی نادال پس از یک جلسه تمرین صبحگاهی در کاستا موخرس مکزیک به تنیس حالا گفت: “برای من، من دوست ندارم به زمین بروم.” اما زمانی که مربی بودم دوست داشتم صحبت کنم. چون وقتی در استادیوم تمام جمعیت هستید، تنها کسی که نمی تواند صحبت کند مربی است – باور نکردنی است.

“فکر می کنم برای من عادی بود [to coach from the box]. در تنیس شما صحبت نمی کنید زیرا چه می توانید بگویید؟ مثل فوتبال نیست چیز زیادی وجود ندارد که بتوانید در مورد آن صحبت کنید [during a game]”


تونی نادال با اشاره به این نکته که مربیگری از جعبه در جریان مسابقه اختلالی ایجاد نمی کند در حالی که به طور بالقوه باعث الهام بخشیدن به بازیکنان و جذب هواداران می شود، پیشنهاد می کند که مربیگری از جعبه قبلاً اتفاق می افتد بنابراین قانونی کردن آن “طبیعی است”.

تونی نادال به تنیس حالا گفت: “برای من، طبیعی است که شما می توانید کمی صحبت کنید.”

“گاهی اوقات تاکتیک ها، اما نه بیش از حد. برای من، زندگی تغییر کرده است، بنابراین ما باید چیزی را تغییر دهیم [in tennis]. بنابراین بله، من از مربیان حمایت می کنم تا بتوانند از روی جعبه صحبت کنند، نه در زمین.”

اعتبار عکس: اینستاگرام سیمونا هالپ

One thought on “آزمایش مربیگری ATP به ریاکاری تنیس پایان داد

  1. Henryaffok ژوئن 22, 2022 at 2:15 ب.ظ

    ربات مالی ثبات و درامد همه را تضمین می کند. https://Inwax.nanolabs.es/Inwax

    پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.