باشگاه فوتبال چلسی – هیئت مدیره جدید. حالا چی؟ – چلسی صحبت کن

یک کلانتر جدید در شهر یا در مورد چلسی، یک هیئت مدیره جدید و یک مدیر ورزشی موقت وجود دارد.

دوشنبه 20 ژوئن (روز تولد این نویسنده همراه با نماد بلوز “سوپر” فرانک لمپارد)، باشگاه از جدایی آتی رئیس بلندمدت بروس باک خبر داد.

سپس همانطور که به طور گسترده پیش بینی می شد، چند روز بعد سپس باشگاه متعاقباً توصیه کرد که هیئت مدیره جدیدی منصوب شده است با تاد بوهلی به عنوان جایگزین باک به عنوان رئیس جدید آبی ها. همراه تاد، بقیه اعضای هیئت مدیره تایید شده (تیم تاد) شامل:

 • بهداد اقبالی و خوزه ای. فلیسیانو، مالکان مشترک باشگاه چلسی، و بنیانگذاران و شرکای مدیریت کلرلیک کپیتال
 • مارک والتر، یکی از مالکان باشگاه چلسی، یکی از بنیانگذاران و مدیر عامل شرکت Guggenheim Partners، مالک لس آنجلس داجرز، لس آنجلس لیکرز، و لس آنجلس اسپارکس
 • هانسیورگ ویس، مالک مشترک باشگاه چلسی، موسس بنیاد Wyss
 • جاناتان گلدشتاین، یکی از مالکان باشگاه چلسی، یکی از بنیانگذاران و مدیر عامل شرکت بین المللی کاین
 • باربارا شارون، مدیر و یکی از بنیانگذاران MBC PR Lord Daniel Finkelstein OBE، ستون نویس و سردبیر اجرایی سابق The Times
 • جیمز پاد، شریک و مدیر عامل Clearlake Capital

علی‌رغم تغییرات اساسی در بالای صفحه که در زمان منتهی به تصاحب انتظار می‌رفت، شاید چیزی که کمتر پیش‌بینی می‌شد، یا حداقل زمان‌بندی، تصمیم به جدایی از مدیر ورزشی قدیمی باشگاه، مارینا بود. گرانوفسکایا

در حالی که مشخصات مارینا در میان هواداران چلسی تا حدودی مبهم است، زیرا او در انجام مذاکرات و حرکات بازیکنان در دوران تصدی خود موفقیت‌های متفاوتی داشت، توانایی او در جامعه فوتبال گسترده‌تر به خوبی شناخته شده است.

مارینا گرانوفسکایا، پتر چک و بروس باک

عکس از مارک اتکینز/گتی ایماژ

بنابراین، تصمیم هیئت مدیره جدید برای رفتن در مسیری متفاوت (علیرغم اینکه او ظاهراً «در طول پنجره نقل و انتقالات فعلی در دسترس بوهلی و باشگاه باقی می‌ماند، تا حدی که برای حمایت از انتقال لازم است») سیگنال قوی‌ای ارسال می‌کند که علی‌رغم با تجربه گسترده مارینا، تیم تاد آماده است تا راه خود را زودتر طی کند و ساختارها و فرآیندهای خود را برای پیشبرد باشگاه ایجاد کند.

با توجه به این پس‌زمینه در حال تحول، طرفداران بلوز سوالات زیادی دارند که می‌خواهند به آنها پاسخ داده شود، اما شاید اصلی‌ترین سوالی که در ذهن آنها وجود دارد این است: پس ما یک هیئت مدیره جدید داریم، حالا چه؟

دستور کار تیم تاد

مدیریت و نظارت بر یک موسسه نخبه فوتبال به اندازه کافی پیچیده است. در شرایط غیرمعمولی که تیم تاد اکنون خود را بر آن نهاده است، قطعاً لایه(های) دیگری از پیچیدگی را به عهده گرفتن.

در یک نگاه، دستور کار فعلی برای هیئت مدیره جدید شامل، اما محدود به و بدون ترتیب خاصی است:

 • پیدا کردن یک مدیر ورزشی دائمی جدید
 • رسیدگی به بسیاری از مسائل مربوط به تیم مردان، از جمله راضی نگه داشتن توخل
 • حفظ میراث باشکوه و رو به رشد تیم زنان
 • پرورش آکادمی شگفت انگیز باشگاه که می تواند (و باید) برای موفقیت بلندمدت باشگاه بسیار مهم باشد.
 • مرتب کردن وضعیت حمایت
 • به دست آوردن درک کامل و بررسی ساختارها و چارچوب های حاکمیتی موجود باشگاه
 • اطمینان از حفظ برنامه های مهم جامعه مبتنی بر باشگاه
 • رسیدگی به وضعیت مالی فوری باشگاه
 • کمک به اصلاح اثرات متحمل شده توسط کارکنانی که در نتیجه تحریم ها متحمل شده اند.
 • توسعه یک برنامه استراتژیک جدید برای کمک به باشگاه برای تقویت حضور جهانی قوی خود.
 • به حرکت درآوردن مراحل برای پیگیری ارتقا/بازسازی استمفورد بریج
 • ایجاد روابط با گروه های مختلف ذینفع باشگاه، از جمله نهادهای مختلف حاکمیتی و البته – هواداران!

هنگام تأمل در موارد فوق، موارد کلیدی که برجسته می شوند عبارتند از:

1) کارهای زیادی برای انجام دادن وجود دارد! (بدیهی است!) اما، برخی از آنها بیشتر از دیگران به زمان حساس هستند و هیئت مدیره جدید باید به سرعت دیدگاهی را در مورد آنچه که می توانند به طور منطقی در کوتاه مدت در مقابل میان مدت و بلندمدت رسیدگی کنند، شکل دهد.

2) اگرچه انجام هر یک از اهداف به موفقیت باشگاه کمک می کند، برخی از این موارد به طور مستقیم و برخی دیگر به طور غیر مستقیم به هم مرتبط هستند.

با آن، ضروری است که هیئت مدیره مفاهیم اولویت‌بندی یک یا چند نفر را بر سایرین درک کند و تعیین کند که در کجا می‌توان کارآمدی را پیدا کرد، به عنوان مثال، پیدا کردن یک مدیر ورزشی جدید بلافاصله می‌تواند سپس به نقل و انتقالات تیم‌های مردانه رسیدگی کند.

3به عنوان هواداران، در حالی که ما خواهان موفقیت فوری هستیم، با توجه به اینکه باشگاه در دو دهه گذشته انتظارات زیادی از ما داشته است، دستور کار ذکر شده در بالا باید حوصله و چشم‌انداز معقولی را از جانب ما تضمین کند و واقعاً به تیم تاد اجازه دهد که در آن مستقر شود و ما را آماده کند. برای موفقیت پایدار

از اینجا به کجا

بدیهی است که به کمک به رفع ضعف های تیم مردان که به طور گسترده توسط بسیاری از روزنامه نگاران گزارش شده است، توجه خواهد شد.

با توجه به اخبار مربوط به هیئت مدیره جدید و تاد به عنوان مدیر موقت ورزشی، جالب است که ببینیم این (در صورت وجود) چه تاثیری بر توانایی باشگاه برای اجرای اهداف نقل و انتقالات خود در این پنجره خواهد داشت.

با توجه به اینکه حماسه طولانی مدت لوکاکو اکنون حل شده است، حداقل برای این فصل، به نظر می رسد که حمایت واقعی از توخل وجود دارد. با تعداد زیادی از بازیکنانی که باشگاه در پست‌های مختلف به آنها پیوند خورده است، زمان میزان این حمایت را نشان خواهد داد. این فضا را تماشا کنید

روملو لوکاکو چلسی اینتر

عکس از Visionhaus/Getty Images

از منظر مالی، باشگاه و Three UK (Three) ظاهراً حداقل در حال حاضر شراکت خود را دوباره متحد کرده اند. از دیدگاه یک هوادار، پذیرش این وضعیت دشوار بود، با توجه به اینکه حامی اصلی ما در زمان نیاز کنار گذاشته شد. اما از نظر تجاری، باشگاه با حضور سه نفر در هیئت مدیره، سیگنالی از ثبات می دهد و قدرت تیم تاد را در مذاکرات آینده، از جمله با اسپانسرهای احتمالی، ارائه می دهد.

از نظر عملیاتی یعنی هر چیزی که باعث می‌شود باشگاه در پشت صحنه عمل کند، بدون شک چیزهای زیادی برای نظارت و اطمینان از ادامه روان کارها وجود دارد، حداقل در حالی که در آینده نزدیک به سرفصل‌ها و عناصر مهم‌تر پرداخته می‌شود.

در مجموع، هیئت مدیره جدیدی منصوب شده است و تیم تاد دستور کار بسیار کاملی برای رسیدگی دارد که مواردی را پوشش می دهد که افق زمانی گسترده ای دارند.

در حالی که در دوره آتی در اتاق هیئت مدیره نشسته بودم، مطمئن هستم که تاد بوهلی احساسات رئیس جمهور سابق خود فرانکلین دی. روزولت را هدایت خواهد کرد که به قول معروف: هرگز قبلاً زمان کمی برای انجام این همه کار نداشتیم.

در پایان، شناسایی و قدردانی از تلاش‌ها و دستاوردهای رژیم قبلی، به رهبری رئیس سابق بروس باک و کمک قابل توجهی توسط مارینا گرانوفسکایا، مهم است.

همانطور که گفته شد، تمرکز بر زمان حال و نگاه کردن به راه پیش رو به همان اندازه مهم است. در حالی که نمی‌توانیم مطمئن باشیم که آینده برای باشگاه ما تحت تیم تاد چه خواهد بود، سطحی از خوش‌بینی مبتنی بر تنوع جمعی و فردی، تجربه و اشتیاق هیئت مدیره جدید وجود دارد.

اگرچه این تازه شروع است و همانطور که آنها می گویند “اثبات در پودینگ است”، علائم اولیه از نظر تصمیمات خاص اتخاذ شده همراه با کارایی آن تصمیمات مثبت به نظر می رسد، به عنوان مثال، وام لوکاکو، اعلامیه جدید هیئت مدیره.

با وجود این، و در حالی که هواداران آبی ها از نظر موفقیت در زمین، هدف بالایی برای فصل آینده دارند، برنامه گسترده ذکر شده باید چشم انداز مهمی را برای هواداران باشگاه در مورد اینکه چقدر باید انجام دهند فراهم کند و بنابراین انتظارات باید مدیریت شوند.

در خاتمه، تیم تاد بدون شک با استقبال گرم طرفداران آبی ها در سراسر جهان روبرو خواهد شد، اما به همان اندازه آنها می خواهند پیشرفت مادی را به سرعت معقول ببینند، هم از نظر اهداف درون زمینی و هم از نظر اهداف خارج از زمین. موفق باشید تاد و همکاران!

اگر در هیئت مدیره چلسی بودید، اولویت های فوری شما چه بود؟ چه توصیه ای به آنها می کنید؟ در نظرات زیر یا در شبکه های اجتماعی به ما بگویید.

توییتر: @RJ_Goodthings

اگر می خواهید در Talk Chelsea حضور داشته باشید اینجا کلیک کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.