جوکوویچ پس از پیروزی رم برای رولان گاروس پمپاژ کرد

توسط کریس اودو | @TheFanChild | یکشنبه 15 مه 2022

جوکوویچ نواک پس از کسب عنوان قهرمانی رم در روز یکشنبه در چارچوب ذهنی مناسبی قرار دارد. شماره 1 جهان به عنوان نفر اول و مدافع قهرمان وارد رولان گاروس خواهد شد و او معتقد است که در زمان مناسب به اوج می رسد.

تنیس اکسپرس

نگرانی از این که او ممکن است مانند مونت کارلو و بلگراد در نبردهای فیزیکی دست و پنجه نرم کند، در حالی که برای رهایی از یک بیماری تلاش می کرد، از بین رفته است. اکنون، جوکوویچ می گوید، همه سیستم ها از کار افتاده اند.

او روز یکشنبه پس از شکست 6-0، 7-6 (5) استفانوس سیتسیپاس برای عنوان قهرمانی در فورو ایتالیاکو گفت: “فکر می کنم از نظر بدنی واقعاً از مادرید به بعد احساس خوبی داشتم.” از قبل در آنجا احساس می کردم مشکلات فیزیکی که در مونت کارلو و صربستان با آن مواجه بودم پشت سرم است. من ساعات زیادی را بین صربستان و مادرید تمرین کردم. یک هفته تمرین داشتم.

می‌دانستم که این چیزی به تناسب اندام من مربوط نمی‌شود، بیشتر به مشکل سلامتی مربوط می‌شود، بیماری که درست قبل از مسابقات مونت کارلو داشتم. معلوم شد که درست است. هیچ مشکل تناسب اندام نداشتم فقط همان آثار بیماری بود که داشتم. در حال حاضر احساس کاملی دارم.»جوکوویچ معمولاً فصل خاکی خود را در رم افزایش می دهد، جایی که اکنون شش بار قهرمان شده است. اما نگرانی‌هایی وجود داشت که او ممکن است نتواند اوج تنیس خود را در سال جاری پس از انجام تنها یک مسابقه در سه ماه اول به دلیل تصمیم‌اش برای عدم واکسن ماندن، و هرج و مرجی که در اوپن استرالیا و عواقب آن به وجود آمد، پیدا کند.

اکنون 13 مسابقه در یک ماه و نیم زیر کمربند خود خواهد بود، این بازیکن 34 ساله خود را آماده اعلام می کند.

او درباره رولان گاروس گفت: «فکر می‌کنم با توجه به رتبه‌بندی و نحوه بازی‌ام در چند هفته اخیر، خودم را یکی از محبوب‌ترین‌ها ارزیابی کنم. بدیهی است که من زمان زیادی را صرف این فکر نمی کنم که چه کسی برنده آن خواهد شد یا چه کسی ممکن است بهترین شانس را داشته باشد. من همیشه به خودم فکر می کنم. من با بالاترین جاه طلبی ها به آنجا می روم، به خصوص با نحوه بازیم در اینجا. من واقعاً شانس هایم را دوست دارم.»

جوکوویچ گفت که پنج پیروزی او در رم، سه پیروزی آخر که در برابر استعدادهای برتر 10 به دست آمد، آماده سازی عالی برای اتفاقات بعدی بود. او با این کار آرام می شود – و همچنین انرژی می گیرد.

تا حدودی این یک تسکین است زیرا بعد از هر اتفاقی که در ابتدای سال رخ داد، کسب یک عنوان بزرگ برای من مهم بود، به خصوص با آمدن گرند اسلم‌ها که بدیهی است می‌خواهم بهترین بازی خود را انجام دهم و در سطح اعتماد به نفس باشم. فکر می‌کنم بیشتر از بازی، جایی که می‌خواهم باشم تا شانس قهرمانی را داشته باشم.» می‌دانستم که با وجود اینکه قبل از مونت کارلو مسابقاتی نداشتم، هنوز در زمین احساس زنگ زدگی می‌کردم. می دانستم که از آن دسته بازیکنی هستم، به خصوص در زمین خاکی که به زمان بیشتری نیاز دارد، حداقل سه، چهار هفته برای رسیدن به سطح مطلوب. از نظر تاریخی همیشه همینطور بوده است.

«هر چیزی که واقعاً در اینجا در رم به دنبال آن بودم، به دست آوردم. این بهترین نوع آماده سازی و راهیابی به رولان گاروس است.”

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.