داستان دو قرضی، بیلی گیلمور و کانر گالاگر – Talk Chelsea

هیچ باشگاه دیگری در لیگ برتر انگلیس این کار را نکرده است از سیستم وام بسیار گسترده استفاده کرد، و به چنین تأثیر خوبی. ممکن است با روی کار آمدن رژیم جدید، همه چیز تغییر کند، اما کار، پول و استراتژی که سال‌ها، دهه‌ها پیش به کار گرفته شد، سرانجام در زمانی که باشگاه واقعاً به آن نیاز دارد، به ثمر نشست.

همه وام ها به دلایل مختلف موفقیت آمیز نخواهند بود. تعداد بازیکنان با پتانسیل در سطح جوانان که هرگز نمی توانند آن را به یک حرفه موفق در بالاترین سطوح تبدیل کنند، فراوان است. توسعه دهندگان اولیه یک مزیت فیزیکی دارند. از آنجایی که همتایان آن‌ها عقب می‌افتند و این مزیت فیزیکی کاهش می‌یابد، چالشی است که ببینیم آیا می‌توانند به یک قدم جلوتر بودن ادامه دهند، این بار به دلیل استعداد، کاربرد و تفاوت‌های فوتبالی در مقابل قدرت یا قد صرف.

مثال‌های زیادی در رده‌های چلسی وجود دارد که نمی‌توانیم همه آنها را ذکر کنیم، اما در اینجا به دو بازیکنی که فصل گذشته قرضی شدند و تجربیات متفاوتی که آنها از آن‌ها لذت بردند/تحمل کردند نگاه می‌کنیم. کانر گالاگر در کریستال پالاس و بیلی گیلمور در نورویچ سیتی.

بیلی گیلمور

چیزهای بزرگی از بیلی انتظار می رود. عملکرد او برای اسکاتلند مقابل انگلیس در ومبلی به نظر می رسید که سکوی عالی برای محصول سابق آکادمی رنجرز باشد تا بتواند جهش بعدی را در حرفه خود انجام دهد.

در انتخاب باشگاه برای بازیکن عوامل زیادی دخیل هستند. EPL بدیهی است که انتخاب ایده آلی است، زیرا به مدیران چلسی این فرصت را می دهد تا ببینند بازیکن در سطحی که امیدوارم در چلسی برای آن بازی کند، رقابت کند. با این حال، دریافت زمان بازی برای یک بازیکن ضروری است، و یافتن تیمی که یازده تیمش گزینه ای برای یک بازیکن جوان نسبتاً آزمایش نشده داشته باشد، یک درخواست سخت است.

هرچه از هرم جلوتر بروید، این کار آسان تر می شود، اما سطح فوتبال به وضوح کاهش می یابد، در حالی که نیازهای فیزیکی افزایش می یابد هر سال. مدیران لیگ برتر درباره تعداد بازی‌هایی که بازیکنانشان باید تحمل کنند، غزل می‌کنند، اما در مقایسه با بازی‌های چمپیونشیپ و لیگ 1، برنامه نسبتاً آسان است.

نوریچ انتخاب خوبی به نظر می رسید. تیمی که به تازگی صعود کرده بود به بازی فوتبال مالکیت مشهور بود و مطمئناً جایی در خط میانی آنها وجود داشت تا یکی از استعدادهای آشکار گیلمور را در خود جای دهد. این بازیکن 21 ساله زمان زیادی برای بازی داشت و 24 بار در لیگ و همچنین دو بار در جام حذفی و جام حذفی انگلیس بازی کرد. این به خودی خود یک نکته مثبت خواهد بود – فقط به دست آوردن این تعداد بازی در پاها بسیار ارزشمند است و به عنوان یک پاداش، او دارد. قراردادش تمدید شد.

متأسفانه اخبار مثبت در اینجا به پایان می رسد. حداقل می توان گفت نوریچ فصل سختی را پشت سر گذاشت. یک بازیکن جوان بودن در آن محیط، جایی که تیم در یک انتها گل می‌فرستد و از طرف دیگر گل نمی‌زند، هرگز آسان نیست، یا در واقع مکانی برای نمایش مهارت‌های شما نیست. از نظر فیزیکی، گیلمور آن را سخت می‌دانست، اما او در خط میانی بود که عمدتاً بای پس یا باز شده بود. به عنوان بخشی از آن خط میانی، او تا حدی مقصر است، اما این جایگاه یک حرفه ای باتجربه است که بتواند به تنهایی تأثیر بگذارد، نه یک بازیکن جوان در اولین فصل کامل خود.

کانر گالاگر

فصلی که کانر گالاگر، بازیکن قرضی EPL از آن لذت می برد، نمی تواند درخشان تر باشد. پس از فصول موفق در چارلتون، سوانسی و وست بروم، این بازیکن 22 ساله در حال حاضر 75 بازی، 30 بازی در لیگ قهرمانان اروپا، کسب کرده بود. پالاس، بر خلاف نوریچ، با مربی جدید پاتریک ویرا به دست آورد. این هافبک تهاجمی نه تنها در 34 بازی لیگ حضور داشت، 8 گل زد و 3 پاس گل داد، بلکه وارد تیم انگلیس شد و پس از تاثیرگذاری برای تیم ساوت گیت، به نظر می رسد یکی از اعضای محتمل تیم قطر برای جام جهانی باشد.

گالاگر در آن فصل به یک استعداد خام تبدیل شد، استعدادی که مطمئناً برای قهرمانی در لیگ برتر و چالش لیگ قهرمانان اروپا آماده نیست. او آن را به عنوان یک بازیکن با کیفیت برتر EPL به پایان رساند، که دقیقاً نقطه و هدف قرضی برای هر سه طرف است.

این باید به عنوان الهام بخش بیلی گیلمور باشد، که نباید در مورد تجربه خود خیلی ناراحت باشد. بازیکنان ممکن است در سنی مشابه باشند، اما حرفه کانر به طور جدی سه سال زودتر شروع شد و در دوره های قرضی قبلی این بازیکن انگلیسی، مطمئناً تاثیری که در سلهرست پارک به دست آورد را نداشت. هواداران چلسی و نوریچ ممکن است تحت تأثیر فصل گیلمور در شرق انگلیس قرار نگرفته باشند، اما این یک قدم جلوتر از چیزی است که نوید یک سفر طولانی و در نهایت موفق را می دهد. در سال‌های آینده، او ممکن است به ماه‌هایی که در انتهای لیگ سپری کرده نگاهی بیاندازد و متوجه شود که آنها تجربه‌ای ارزشمند بودند.

اگر می خواهید در Talk Chelsea حضور داشته باشید اینجا کلیک کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.