رولان گاروس به روس ها و بلاروس ها اجازه بازی می دهد

رولان گاروس به روس ها و بلاروس ها اجازه بازی می دهد


رولان گاروس به بازیکنان روسی و بلاروسی اجازه می دهد تا در شرایط بی طرفی شدید با پاریس بازی کنند.

رئیس فدراسیون تنیس فرانسه در حالی که ویمبلدون در محکومیت تهاجم روسیه به اوکراین همسایه، ممنوعیتی را برای روس ها و بلاروس ها وضع کرده است. ژیل مورتون تایید شده روس ها و بلاروس ها می توانند در پاریس بازی کنند که وابستگی ملی آنها به رسمیت شناخته نمی شود.

بیشتر: سیمونا هالپ آتش را می یابد

مورتون به رسانه های فرانسوی گفت: موضع تغییر نکرده است. “تا به امروز، ما مطابق با اعلامیه 9 مارس 2022 توسط همه وزارتخانه های ورزش اتحادیه اروپا و سایر کشورهای امضا کننده هستیم که هدف آن تحمیل رژیم بی طرفی شدید بر ورزشکاران روسیه و بلاروس است. بنابراین بدون پرچم، بدون سرود. . نقطه.

“ما آن را به همان جا رها می کنیم. موقعیت این است و ما آن را اعمال می کنیم.”

ژوئن گذشته، آناستازیا پاولیوچنکووا روسی به اولین فینال بزرگ خود در رولند گاروس رسید و در فینال مغلوب باربورا کریچیکووا شد.

تنیس اکسپرس

زنان روسی در 20 سال گذشته چهار بار La Coupe Suzanne-Lenglen را با شماره 1 سابق جهان بزرگ کرده اند. ماریا شاراپووا قهرمانی رولان گاروس در سال های 2012 و 2014. آناستازیا میسکینا النا دمنتیوا را در رولان گاروس تمام روسیه در سال 2004 شکست داد. پنج سال بعد، سوتلانا کوزنتسوا دینارا سافینا را در فینال آزاد فرانسه در سال 2009 شکست داد.


نواک جوکوویچ، شماره 1 جهان، تصمیم ویمبلدون برای محرومیت روس ها و بلاروس ها را “دیوانه” خواند، در حالی که در رده هشتم قرار گرفت. آندری روبلف، بازیکن یک چهارم نهایی رولان گاروس 2020، این ممنوعیت را “تبعیض کامل” توصیف کرد.

مورتون در پاسخ به سوالی درباره ارزیابی وی از تصمیم ویمبلدون، گفت که این تصمیم تحت تأثیر مقامات دولتی قرار گرفته است.

مورتون گفت: «ما قرار نیست وارد قضاوت و قدردانی دولت بریتانیا شویم. «هر کس موقعیت خود را دارد.

این بالاتر از تورنمنت کوچک تنیس که ما هستیم، اتفاق می افتد.

اعتبار عکس: صربستان فیس بوک را باز کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.