سامپراس به فدرر – من 20 سال درخشش، درد دل و پیروزی را تماشا کردم

اسطوره آمریکایی در آستانه آخرین بازی فدرر از صمیم قلب ادای احترام می کند نوشته کریس اودو | @TheFanChild | پنجشنبه 22 سپتامبر 2022

پیت سامپراس افسانه ورزش – و پادشاه دست‌پایین چمن – بود که همه بازیکنان در اوایل دهه 2000 آرزوی آن را داشتند. و قبل از راجر فدرر سوئیسی که در آن زمان یک نوجوان بود، به قله‌های تنیس صعود کرد و در سال 2001 با هفت بار قهرمان ویمبلدون در سنتر کورت تجربه‌ای مؤثر داشت.

تنیس اکسپرس

سامپراس که روز پنجشنبه از طریق ATP یک ویدئوی صمیمانه برای فدرر ادای احترام کرد، این موقعیت را به خوبی به خاطر می آورد.

سامپراس با اشاره به 7-6 (7)، 5-7، 6-4، 6-7 (2)، 7- فدرر گفت: “واقعاً نمی دانم از کجا شروع کنم، بنابراین از همان ابتدا شروع می کنم.” 5 پیروزی مقابل سامپراس در مرحله یک هشتم نهایی ویمبلدون در سال 2001. «وقتی برای اولین بار با تو بازی کردم، تو 19 ساله بودی، یک بازیکن در حال آینده و مردم درباره تو صحبت می کردند. و ما یک نبرد بزرگ در زمین مرکزی ویمبلدون داشتیم. و تو مرا در یک پنج ست سخت پایین آوردی. و من فقط به یاد دارم که از زمین خارج شدم و احساس کردم مسابقه ام را ملاقات کردم – واقعاً یک بازیکن خاص.

20 سال بعد نمی‌دانستم که شما 20 رشته اصلی خواهید داشت، سال‌ها شماره یک می‌شوید، بر ورزش ما مسلط می‌شوید و اساساً همه این کارها را انجام می‌دهید.»


سمپراس در ادامه به تمجید از فدرر برای حرفه درخشان و رکوردشکنی‌اش پرداخت و به اخلاق کاری و سطح تعهدی که فدرر در بازی و حرفه‌اش اعمال می‌کرد، اشاره کرد.

سامپراس گفت: «می‌دانم در طول 20 سالی که فداکاری کردی، خودت را وقف کردی، بدنت را به دست آوردی، درست است. اما من می‌دانم که شما در زمان آماده‌سازی حرفه‌ای هستید. کاری که شما انجام داده اید بسیار خارق العاده است.»

سامپراس همچنین به اخلاق ورزشی فدرر و لطف تحت فشار ضربه زد.

او گفت: “من روشی را که شما با همه اینها از ابتدا تا انتها مدیریت کرده اید تحسین کرده ام.” شما همیشه در شکست هایتان مهربان بودید و در بردهایتان مهربان بودید.»

قهرمان 14 دوره اسلم در طول سال ها با فدرر دوستی پیدا کرد و گفت که این دو در طول تور نمایشگاهی خود در چین در سال 2007 بسیار نزدیکتر شدند.

گذراندن وقت در حضور اسطوره سوئیسی به او کمک کرد تا بفهمد چه چیزی فدرر را به یک استعداد منحصر به فرد – و انسان تبدیل کرده است.

او گفت: «من عقب نشسته ام و 20 سال درخشش، درد دل، پیروزی را تماشا کرده ام. و در تمام طول دوران حرفه ای خود، هرگز واقعاً تغییر نکرده اید. تو با خودت و جایی که اومدی صادق بودی. شما باید به حرفه خود نگاه کنید و به آنچه توانسته اید به انجام برسانید واقعاً احساس غرور کنید.

من فقط می‌خواهم با شما فریاد بزنم و به شما بگویم که بازی ما را از دست خواهید داد. اما شما بازی را به دستان خوبی واگذار کردید.”

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.