سه بازیکن به سبک من شکل دادند

Serena: Three Players Shaped My Style


نوشته ریچارد پاگلیارو | چهارشنبه 10 آگوست 2022

بزرگ شدن در زمین های پارک عمومی ترک خورده کامپتون، کالیفرنیا، سرنا ویلیامز یک رویای تنیس منحصر به فرد رانده شد.

بودن ونوس ویلیامز.

بیشتر: سرنا در حال بازنشستگی

خواهر بزرگتر ونوس نه تنها الهام بخش و بهترین دوست سرنا بود، بلکه او الگوی تنیس او نیز بود.

سرنا گفت: “چه کاری انجام ندادم که سعی کردم از زهره در جوانی کپی کنم.” “رنگ مورد علاقه او رنگ مورد علاقه من بود. حیوان مورد علاقه او حیوان مورد علاقه من بود. او می خواست برنده ویمبلدون شود. من می خواستم برنده ویمبلدون شوم.”

قهرمان 23 گرند اسلم اعلام کرد که دوران درخشان خود را پس از مسابقات آزاد آمریکا که از 29 آگوست آغاز می شود، به پایان خواهد رساند. در یک مصاحبه با مجله ووگسرنا به ناهید نسبت داد که او را به “یک مبارز وحشی” تبدیل کرده است.

“اگر شاه ریچارد را تماشا می کردید، پس می دانید که وقتی کوچک بودم، در تنیس خیلی خوب نبودم.” سرنا ویلیامز به Vogue گفت. زمانی که تمام فرصت‌های اولیه ناهید را به دست نیاوردم خیلی ناراحت بودم، اما این به من کمک کرد. این باعث شد سخت‌تر کار کنم و به یک مبارز وحشی تبدیل شوم.»


قهرمانان از باخت درس می گیرند و سرنا گفت که تماشا کردن و آموختن از شکست های زهره او را در منحنی یادگیری تسریع می بخشد زیرا “من مطمئن شدم که به همین ترتیب نمی بازم.”

سرنا گفت: “من با ونوس به عنوان شریک ضربه‌ای او به تورنمنت‌ها سفر می‌کردم، و اگر یک شکاف باز بود، بازی می‌کردم.” “من او را در سراسر جهان دنبال کردم و او را تماشا کردم. وقتی او شکست خورد، فهمیدم چرا، و مطمئن شدم که به همان روش نمی‌بازم. اینگونه بود که شروع کردم به سرعت بالا رفتن در رتبه‌بندی، زیرا درس‌ها را از این موضوع آموختم. باخت های زهره به جای راه سخت، از خود من. انگار من هم بازی های او را بازی می کردم.”

سرنا که شماره 1 سابق جهان در انفرادی و دونفره بود، علاوه بر تقلید از زهره، سعی کرد از دو قهرمان نمادین دیگر “کپی” کند: پیت سامپراس و مونیکا سلس. تصور کنید که سرنای جوان در حال مطالعه سامپراس و سلس است و قصد دارد نقاط قوت آنها را در سبک بازی خود ترکیب کند و سعی کند سرویسی مسلط مانند سامپراس و بازی برگشت مضری مانند سلس ایجاد کند.

سرنا گفت: “من مقلد خوبی هستم. وقتی بزرگ شدم سعی کردم از پیت سامپراس کپی کنم.” «من عاشق مونیکا سلز بودم و سپس مونیکا سلز را مطالعه کردم.

“من تماشا کردم، گوش دادم، سپس حمله کردم. اما اگر زیر سایه ناهید نبودم، هرگز آن چیزی که هستم نمی شدم. وقتی کسی گفت که من فقط خواهر کوچکم هستم، آن موقع بود که من واقعاً عصبانی شدم.”


سرنا ویلیامز 17 ساله به طرز مشهوری کیم کلاسترز جوان، مونیکا سلز، لیندسی داونپورت و شماره 1 جهان مارتینا هینگیس را شکست داد و اولین عنوان اصلی خود را در مسابقات آزاد آمریکا در سال 1999 به دست آورد.

خواهران ویلیامز در ابتدا با راکت‌های یونکس مانند مونیکا سلس بازی می‌کردند، قبل از اینکه به ویلسون بروند، برندی که سمپراس تمام دوران حرفه‌ای خود را در ATP بازی کرد.

ونوس ویلیامز در مصاحبه قبلی با تنیس حالا گفت که سرویس خود را از سامپراس و بوریس بکر الگوبرداری کرده است – و یک نکته کلیدی برای سرویس‌های بازیکنان در تمام سطوح ارائه کرده است.

“در واقع، سامپراس و بکر الگوهای خدمت من در دوران رشد بودند.” ونوس به تنیس حالا گفت. «من هر دوی آنها را در حال بزرگ شدن تماشا کردم.

“کلید یک سرویس خوب؟ در نهایت، من فکر می‌کنم این زمان‌بندی است. وقتی آرام هستید زمان‌بندی شما روشن است. و وقتی آرام نیستید می‌توانید در حرکت سرویس خیلی سریع بروید. بنابراین کلید آرامش است. بدیهی است که آرام باشید. شما باید این تکنیک ها را پایین بیاورید و زمان بندی شما در نقطه مورد نظر بسیار مهم است. اینها کلید هستند.”

اعتبار عکس: مارک پترسون/کورلو

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.