شاپوالوف دو خطا را در ATP و ویمبلدون می خواند

شاپوالوف دو خطا را در ATP و ویمبلدون می خواند


نوشته ریچارد پاگلیارو | سه شنبه 24 مه 2022

مناقشه ادامه دار بین ویمبلدون و ATP یک تقصیر مضاعف است دنیس شاپوالوف.

شاپوالوف، نیمه نهایی ویمبلدون، در دور اول رولان گاروس به بازیکن 19 ساله دانمارکی سقوط کرد. هولگر رون امروز در ست های مستقیم

نادال: بازیکنان به اندازه کافی برای برقراری تماس در ویمبلدون آماده نیستند

پس از آن، از شاپوالوف پرسیده شد که واکنش او نسبت به حذف امتیازات ویمبلدون توسط ATP. اقدام ATP در واکنش به محرومیت ویمبلدون بازیکنان روسیه و بلاروس در محکومیت حمله روسیه به همسایه اوکراین انجام شد.

شاپوالوف گفت که هر دو طرف اشتباه می کنند.

شاپوالوف به رسانه ها در پاریس گفت: “من با هیچکدام موافق نیستم. اول از همه، فکر می کنم اگر یک مسابقه حرفه ای دارید، همه باید در مسابقه شرکت کنند.” “من کاملاً سیاست و وضعیتی را که آنها در آن هستند درک می کنم.

“اما دوباره، اگر یک تورنمنت تنیس دارید که قرار است بهترین ورزشکاران جهان را داشته باشد، مهم نیست که اهل کجا هستید، این و آن، می دانید؟ پس همه باید در مسابقه شرکت کنند.”

این چپ دست کانادایی مدعی است بازیکنانی از جمله خودش که تابستان گذشته در SW19 رفتند، می‌توانند بهای افت احتمالی رتبه‌بندی را به دلیل تصمیم ATP برای حذف امتیازات رنکینگ بپردازند.

شاپوالوف گفت: “من همچنین با ATP موافق نیستم که همه امتیازها را بگیرد.” “بیشترین افرادی را که این موضوع تحت تاثیر قرار می دهد، بچه هایی هستند که در رده بندی های برتر قرار دارند. بدیهی است که نواک، من، هوبی [Hurkacz]، برتینی، که اینجا بازی نمی کند، ما خیلی افت می کنیم.

“پس سخت است. بله، سخت است.”

شاپوالوف نفر چهاردهم گفت که ATP می توانست امتیازات رنکینگ ویمبلدون را به نصف کاهش دهد، که همچنان نشان می دهد گرند اسلم زمین چمن عواقبی برای محرومیت آن بدون تعیین بازیکنان برای پرداخت هزینه های سنگین در رنکینگ دارد.

شاپوالوف گفت: “من فکر می کنم آنها می توانستند راه دیگری را دنبال کنند، شاید 50 درصد را مانند گذشته حفظ کنند یا نوعی انصاف را رعایت کنند.” “اما حتی یک پسر مانند [Marton] Fucsovics از 100 نفر برتر خارج خواهد شد.

شاپوالوف در پاسخ به این سوال که آیا قبل از تصمیم ATP با او مشورت شده است یا خیر، پاسخ داد: “نه، هیچ چیز. به هیچ وجه. من فکر می کنم اکثر اوقات با اکثر بازیکنان مشورت نمی شود.”

قهرمان سابق رولان گاروس یلنا اوستاپنکو نشان می دهد که این تصمیم نهایی در مسابقه تورز در مقابل ویمبلدون نیست.

اوستاپنکو پس از پیروزی در دور اول رولان گاروس به رسانه ها در پاریس گفت که معتقد است ATP و WTA “شاید نظر خود را در مورد حذف امتیازات رنکینگ ویمبلدون تغییر دهند.”

اوستاپنکو گفت: “باید با همه عادلانه باشد. البته ما بازیکنان می توانیم نظرات خود را بگوییم، اما من احساس می کنم هنوز ما تصمیم گیرنده نیستیم.” “البته شایعات و صحبت‌های زیادی وجود دارد، اما من فکر می‌کنم ممکن است نظرشان تغییر کند. من در مورد نکات مطمئن نیستم. اما فکر می‌کنم ممکن است چیزهای زیادی در طی یک یا دو هفته آینده رخ دهد. هفته ها

“این نظر شخصی من است. نمی دانم. شاید من اشتباه می کنم. اما ما خواهیم دید که چه اتفاقی می افتد. اما منظورم این است که اگر هیچ نکته ای وجود نداشته باشد، من واقعاً مطمئن نیستم که چه کاری انجام خواهم داد. “

اعتبار عکس: گتی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.