“من منتظر خبر هستم”

نوشته کریس اودو | @TheFanChild | پنجشنبه 22 سپتامبر 2022

هشت ماه پس از اخراج توسط دولت استرالیا پس از یک نبرد گسترده در دادگاه، جوکوویچ نواک هنوز مطمئن نیستم که آیا او اجازه بازی در ملبورن در سال 2023 را خواهد داشت یا خیر.

تنیس اکسپرس

جوکوویچ، قهرمان 9 بار در ملبورن و 21 بار قهرمان گرند اسلم، در سال 2022 یک جفت گرند اسلم را از دست داد، که با توجه به ریسک بالای مسابقه گرند اسلم که در گرند اسلم ها به پایان رسیده است، باورنکردنی است. چند فصل گذشته

جوکوویچ روز پنجشنبه در لاور کاپ گفت: “از هیچ پشیمانی ندارم.” من از اینکه نتوانستم بازی کنم احساس ناراحتی می کنم، اما، می دانید، این تصمیمی بود که من گرفتم.

من می دانستم که عواقب آن چه خواهد بود، بنابراین آنها را پذیرفتم. خودشه.”

جوکوویچ سال 2022 را مساوی با فدرر و نادال در لیست گرند اسلم های تمام دوران آغاز کرد و با توجه به فرمش در سال 2021، زمانی که سه عنوان مهم را به دست آورد و به فینال یک چهارم رسید، مانند یک بازیکن برای پایان دادن به فصل در صدر به نظر می رسید.

اما زمانی که او مدت کوتاهی پس از مسابقات از ملبورن اخراج شد و ایالت ویکتوریا علیرغم اینکه واکسینه نشده بود، به او معافیت ویژه ای برای بازی اعطا کرد، اوضاع به شدت تغییر کرد.

پس از روزها حبس، و بیشتر در دادگاه، تصور بر این شد که حضور جوکوویچ در استرالیا “ممکن است احساسات ضد واکسیناسیون را تقویت کند” و او در حال بسته بندی فرستاده شد.

تا جایی که در سال 2023 به استرالیا بیاید، امیدی برای جوکوویچ وجود دارد. این کشور اخیراً محدودیت‌های کروناویروس خود را کاهش داده و دیگر از مسافران خارجی نیازی به ارائه مدرک واکسیناسیون ندارد.

طرف دیگر این استدلال، این واقعیت است که جوکوویچ از استرالیا اخراج شد – که معمولاً با ممنوعیت سه ساله ورود مجدد همراه است.

با توجه به پیشرفت‌های جدید در پروتکل‌های کووید استرالیا، جوکوویچ مطمئناً برای چشم پوشی از ممنوعیت ورود مجدد خود درخواست خواهد کرد زیرا دلایل لغو اولیه ویزا اکنون منسوخ شده است.

جوکوویچ امروز در لندن، جایی که خود را برای مسابقات لیور کاپ آماده می کند، امیدوارانه درباره این موضوع صحبت کرد.

“من منتظر خبر هستم. واقعا الان دست من نیست من امیدوارم که بتوانم به زودی اخبار مثبتی دریافت کنم.

همه نشانه ها حاکی از بازگشت این قهرمان 9 بار به استرالیا در سال 2022 است، اما همانطور که در فصل گذشته فهمیدیم، نباید جوجه های نوله را قبل از جوجه ریزی بشماریم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.