“نتونستم توپ رو کنترل کنم”

توسط کریس اودو | @TheFanChild | شنبه 2 ژوئیه 2022

ایگا سویاتکپیروزهای پیاپی 37 بازی او در زمین چمن ویمبلدون متوقف شد و پس از سقوط به آلیزه کورنت در ست های مستقیم، 6-4، 6-2، لهستانی مشکلاتی را که امسال هنگام بازی روی چمن با آن روبرو بود، توضیح داد.

تنیس اکسپرس

چیزی که من در این فصل تغییر دادم این است که من شروع به تهاجمی‌تر و بیشتر کردم. ابتکار عمل و فعال بودن برای من واقعاً راحت بود. اما اینجا نتوانستم توپ را کنترل کنم. بنابراین باید کمی سرعتم را کم کنم.

“من به نوعی توپ را هل می دادم که گاهی اوقات مشکلی نداشت. من از اول 0-3 همینطور بازی کردم. اما پس از آن در ست دوم، بله، من به نوعی تلاش های کمی برای افزایش سرعت دوباره انجام دادم و نتیجه ای نداشتم. من به جامد بودن برنگشتم. وقتی تهاجمی بازی می کنید و به طور ناگهانی روش بازی خود را تغییر می دهید، حفظ آن آسان نیست – من کمی گیج شدم.”سویاتک می‌گوید که حتی نمی‌تواند به خودش سخت بگیرد، و اعتراف کرد که امسال حتی در تمرین، واقعاً شیار خود را روی چمن پیدا نکرده است.

او گفت: «من می‌دانم وقتی تمرین می‌کردم چه احساسی داشتم. بیایید بگوییم که من احساس نمی کردم در بهترین فرم هستم. بنابراین من به نوعی آگاه هستم که ممکن است این اتفاق بیفتد. شاید نگرش درستی نباشد، اما همینطور است.

من خیلی چیزها را امتحان کردم تا در زمین، در زمین چمن احساس بهتری داشته باشم، اما واقعاً نتیجه نداد. به همین دلیل است که من حتی به خودم سخت نمی‌گیرم، زیرا این یک نوع منطق است که اگر حتی در تمرین‌ها نتوانستم آن را پیدا کنم، آن را در مسابقه پیدا نمی‌کنم.»سویاتک در پایان از دست دادن خود گمشده به نظر می رسید و روز شنبه آن را به خبرنگاران تایید کرد. علیرغم این شکست، او همچنان توانست مارتینا هینگیس را برای طولانی ترین برد پیاپی در تور WTA از سال 1990 به تساوی بکشاند و دومین رشته خود را برد. او در مجموع شش عنوان را به دست آورد و برتری خود را در صدر رده بندی به بیش از 4000 امتیاز رساند.

او گفت: “در زمین چمن همه چیز خیلی سریع اتفاق می افتد.” من نمی‌توانم فقط از تاپ اسپینم استفاده کنم و این توپ‌ها را به عقب برگردانم و فقط نقطه را اجرا کنم و امیدوار باشم که محکم بودن، گاهی اوقات فشار دادن توپ، تأثیر درستی داشته باشد.

بنابراین اینجا من هیچ ایده ای نداشتم. من آن را تانک نکردم، اما فقط نمی دانستم چه کار کنم. آره، من فقط یه جورایی بودم، امیدوارم این اتفاق بیفته، اما اشتباهات زیادی انجام دادم. من حتی نمی خواستم دوباره عصبانی شوم زیرا در هفته تمرین و دور دوم به نوعی ناامید شده بودم. فکر نمی کردم این به من کمک کند.»

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.