چه چیزی باعث افتخار راجر فدرر است؟ طول عمر او

نوشته کریس اودو | @TheFanChild | پنجشنبه 22 سپتامبر 2022

روز چهارشنبه در لندن، راجر فدرر یک کنفرانس مطبوعاتی در آستانه رقابت های آخر هفته لیور کاپ برگزار کرد. سوئیسی 41 ساله از تلخی و شیرینی‌هایی که در پایان دوران حرفه‌ای خود احساس می‌کند و روندی که در تابستان امسال طی کرد تا در نهایت تصمیم به بازنشستگی بگیرد صحبت کرد.

تنیس اکسپرس

اگرچه او دوست داشت به حرفه خود ادامه دهد، اما فدرر همچنان می تواند به طول عمر باورنکردنی در این ورزش ببالد، زیرا رهبر تاریخ در مسابقات گرند اسلم پیروز می شود، مسن ترین قهرمان ویمبلدون و مسن ترین مردی است که تا به حال رتبه اول ATP را دارد. .

وقتی از او پرسیده شد که به چه چیزی بیشتر افتخار می کند، اسطوره سوئیسی به سرعت به طول عمر اشاره کرد و اشاره کرد که تبدیل شدن از یک بازیکن غیرقابل اعتماد و ناسازگار در اوایل 20 سالگی به یکی از ثابت ترین و ثابت ترین نیروها در ورزش، بسیار لذت بخش است. بازیکنی که به رکورد 23 نیمه نهایی گرند اسلم متوالی و 36 مرحله یک چهارم نهایی گرند اسلم پیاپی رسید.

قهرمان ۲۰ دوره گرند اسلم گفت: «فکر می‌کنم، و در گذشته در مصاحبه‌هایی به این موضوع اشاره کردم، و شاید زمان مناسبی برای گفتن دوباره این موضوع باشد، برای من طول عمر باشد. “من در ابتدای کارم به دلیل نامنظم بودن مشهور بودم. اگر شاید به خاطر داشته باشید، می‌دانید که من به دلیل عدم ثبات شهرت داشتم، و پس از آن تبدیل شدن به یکی از ثابت‌ترین بازیکنان تاریخ، برای من نیز شوکه کننده است.»

صاحب 103 عنوان ATP و 1251 پیروزی در مسابقه یک بار 237 هفته متوالی را در شماره 1 سپری کرد. در مجموع، فدرر 18 بار در لیست 10 برتر ATP به پایان رسید.

او می‌گوید که گذراندن دو دهه در اوج این ورزش، با شانس برنده شدن در هر تورنمنتی که وارد می‌شود، بسیار ارزشمند بوده است.

فکر می‌کنم این یک موفقیت بزرگ برای من شخصا بوده است که مردم می‌توانند در مورد آن قضاوت کنند، اگر فکر می‌کنند همین‌طور است، اما برای من، این چیزی است که واقعاً از آن لذت بردم و توانستم برای مدت طولانی در اوج بمانم. و برای هر تورنمنتی که وارد می‌شوم رقابت کنم و واقعاً به آنجا بروم و بگویم، امیدوارم بتوانم در این تورنمنت برنده شوم، نمی‌دانم، مثلاً 15 سال بیشتر.» او گفت. “این یک امتیاز بود، نشستن در کنفرانس مطبوعاتی و این که بتوانم آن را بگویم، نه اینکه فقط بگویم “اوه، یک چهارم عالی خواهد بود.” «این چند سال اول کار من بود. اما آنقدر طولانی بود که من هم تقریباً به آن عادت کردم.»

فدرر می‌گوید که یکی از خوشایندترین شگفتی‌های دوران حرفه‌ای‌اش پذیرش فرآیندی بوده است که او را از یک بازیکن جوان و اثبات نشده با استعداد و شهرت به دلیل کوتاهی در انتظارات به یک اسطوره ثابت و نمادین ورزش که اکنون مورد توجه قرار گرفته است، گرفته است. در صدر جهان ورزش

فکر می‌کنم، نگاه کردن به گذشته معنای خاصی برای من دارد، زیرا همیشه به مایکل شوماخر، تایگر وودز، و همه افراد دیگری که برای مدت طولانی در اوج ماندند و من نمی‌دانستم چگونه این کار را انجام دادند، نگاه می‌کردم. او گفت. نکته بعدی که می دانید، شما بخشی از آن گروه هستید و این احساس بسیار خوبی بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.