WBC باید بازی برگشت اسکار والدز در برابر رابسون کانسیکائو را سفارش دهد ⋆ بوکس نیوز 24

کریس ویلیامز: در بیانیه شگفت انگیز یکی از داوران که در دعوای جمعه گذشته بین اسکار والدز قهرمان فوق سبک وزن WBC و رابسون کانسیکائو کار کرد ، استفان بلیا ، داور به دلیل امتیاز 117-110 خود عذرخواهی می کند.

گلزنی برای مبارزه بود وحشتناک از بالا به پایین ، به نظر می رسد که کونسیکائو بیش از حد کافی برای پیروزی در این مسابقه از نظر بسیاری از طرفداران بوکس تلاش کرده است ، اما به طرز شگفت انگیزی ، هر سه داور آن را به والدز دادند.

نبرد والدز در مقابل کونسیکائو در کازینو دل سول در توسان ، آریزونا انجام شد. والدز اهل مکزیک است که در مجاورت آریزونا قرار دارد.

قاضی ، Blea ، تقریباً هر راند را به والدز (30-0 ، 23 KO) در مبارزه ای داد که به نظر می رسید Conceicao (16-1 ، 8 KO) باید پیروز می شد.

هیچ حرفی در مورد عذرخواهی دو داور دیگر برای امتیازات وحشتناک 115-112 و 115-112 خود به سود والدز وجود ندارد. برای بسیاری از طرفداران ، این امر مناسب بود.

همچنین ، ما چیزی از داور تونی زینو نشنیده ایم ، که بدون هشدار قبلی از کانسیکائو یک امتیاز گرفت زیرا او یک ضربه خرگوش را در ضربه نهم به والدز زد. بعداً در درگیری ، والدز یک مشت خرگوش گرفت اما مجازات نشد.

این حتی یک مشت خرگوش در دقیق ترین تعریف نبود. کونسیکائو وقتی والدز در حال فشار بود ، پشت سرش را زد ، که به نظر می رسید پاسخی برای ضربه زدن او به کمر در ناحیه کلیه باشد.

والدز مکرراً در سالن کلیه چپ خود به کانسیکائو ضربه زد در حالی که این دو در یک کلینچ محبوس بودند. مشت زدن کلیه در بوکس غیرقانونی است.

کریس ویلیامز توانست کنسیکائو را 8 راند به 4 برنده کند ، اما نزدیک نبود.

قاضی استفان بلی در این باره گفت:

استفان بلیا گفت: “من مردی شرافتمند با عشق ، دانش و احترام عمیق به این ورزش هستم ، متاسفم که شب بدی را پشت سر گذاشتم و جنجال بی مورد را به چنین دعوایی پرهیجان رساندم.”

“من احساس می کنم ورزش و رزمندگان داخل رینگ را ناامید کرده ام.”

کریس ویلیامز معتقد است با توجه به آشفتگی بزرگ در گلزنی و داوری مبارزه والدز مقابل کانسیکائو در جمعه گذشته ، شورای جهانی بوکس باید دستور یک مسابقه مجدد را بدهد برای رفع اختلاف نظر

اگر WBC نمی خواهد دستور بازی مجدد را بدهد ، والدز و هوادارانش در Top Rank باید کار درستی را انجام دهند و به Conceicao از یک بازی برگشت در یک کشور بی طرف مانند آرژانتین ، پاراگوئه یا بولیوی سود ببرند.

باور کنید ، واکنش تند اسکار والدز در مورد تصمیم هدیه اش در روز جمعه گذشته به تنهایی از بین نمی رود.

والدز نمی تواند به طرز جادویی همه طرفداران بوکس جهان را وادار کند آنچه جمعه شب گذشته دیدند ، در حالی که او در یک دور 12 مرحله بسیار مشکوک بر کانسیکائو با استعداد در توسان ، آریزونا برنده شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *